Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Spoldzielcze mieszkania za grosze.

Utworzony przez polak, 22 grudnia 2008 r. o 20:32
Kochani ! Śpieszę donieść, że nasza Spółdzielnia Mieszkaniowa jet OK !!!!! W ciągu dosłownie kilku dni otrzymałam odpowiedż na mój wniosek o przekształcenie prawa własności mojego mieszkania. Teraz mam się umówić z Notariuszem i nastąpi finał....... Wniosek : ze strony naszej Spółdzielni zero utrudnień !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam umowę ze SM podpisna jescze przed wejsciem ustawy o wylupach za " złotówkę ". ZapłciłM TAK jak wylizyli 20 tysiecy. Nie mam jednak udziału w gruncie, sprawa jest w trakcie regulacji a Sm posiada z Urzędu MIasta pismo że ma prawo odpłatnie użytkowąc grut który nie jest ich włąsnością, oczywiście płącimy podatek od gruntu!!!!. Czy w takim wypadku jestem właścicielem mieszkania, czy mogę założyć Księge wieczystą????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy mówisz o świdnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Agnieszko proszę napisz jaśniej,co to zn. mam umowę? powinnas miec akt notarialny gdzie będzie zapisane że masz mieszkanie przeniesione w odręmbną własnosci udział w częsciach wspólnych bloku oraz ziemi. z tego co piszesz domyślam się ze jest to mieszkanie typu własnosciowe spóldzielcze, a może mieszkasz w zasobach tzw komunalnych? Kiedy wyodrębnia się mieszkanie to równiez z ZIEMIĄ to jest zapisane w akcie notarialnym i masz ułamkowy udział w całej niruchomości i notariusz w ramach tej opłaty ponad 600 zł występuje sam do sądu wieczysto księgowego i po pewnym czasie otrzymuje się odpis z kw w. opisz jaśniej swoje prawo do lokalu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja również nie rozumiem co znaczy płacimy podatek za grunt? Twoja spóldzielnia ma grunt w posiadaniu wieczystym i ona powinna płacic podatek do miasta od nieruchomości , ty wnosisz go spóldzielni w czyszu. Nie masz mieszkania wyodrębnionego. Szoda, że nie ogladałas wczorajszego po 23 programu Pośpieszalskiego w 2 Widziałem ze na forum Biała Podlaska jest do niego link naprawdę warto to obejrzec i polecic sąsiadom. Powtórka będzie na TV Polonia w poniedziałek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W gruncie rzeczy jest niezrozumienie w przedmiocie uwlaszczen.Swidnicka SM po zmianie Prezesa robi to bezzwlocznie. Opieramsie na moich i Luizy doswiadczeniach. Dzisiaj podczas zalatwiania innych spraw rozmawialem z z dwoma chyba dobrymi prawnikami i notariuszem. Wszyscy za zdodni,ze nie powinno sie ograniczac Ustawy juz uchwalonej do zapisu ograniczonej czasowo. To nie jest konstutucyjne. Nie wypowiadalem sie o kobiecie z dzieckiem ktora matka pozbawila prawa do wlasnosci po niezyjacym ojcu i wyrzucila z domu. Po prostu rozne sa relacje miedzy rodzina i nikt postronny nie powinien byc arbitrem. Takie sprawy powinien roztrzygnac wylacznie Sad. Urealniajac SPOLDZIELNIE MIESZKANIOWE W POLSCE zatracily zdolnosc podstawowa do czego byly powolane tzn. Budowanie mieszkan dla czlonkow,mieszkan lokatorskich. Z chwila kiedy SM nastawione sa wylacznie na budowe i sprzedaz mieszkan wlasnosciowych i administrowanie starymi zasobami stracila sens zasada spoldzielczosci. I mam jeszcze dwa pytania 1.Podiabla sa liczniki wody zamontowane za nasza pieniadze ,a odczyty nie sa uwzgledniane. jako realne zuzyccie W SWidniku lokatorzy wymienili okna,Czekaja na czesciowy zwrot oieniedzy nawet po 9 lat. Czy w tym wypadku SM moze nazucac lokatorom format i kubature okien. Niestety tak kumunizm odszedl myslenie pozostalo,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przepraszam że nie ujawnię Ci spółdzielni o której piszę. Mój znajomy na jesieni 2008r wymienił okna, do spółdzielni złożył wniosek powiadamiający o tym fakcie. Komisja ze spółdzielni potwierdziła ten fakt i zwrócono mu kwotę za montaż okien ( jest w spółdzielni ustalona stała kwota) Chce wyjaśnić że nie dano mu do ręki gotówki, ale uwzględniono to w opłatach - czynszowych Nastąpiło to wtedy, kiedy został złożony wniosek - bez czekania To co piszesz, że czekacie po parę lat to przechodzi ludzką wyobraźnię. Sprawa wielkości i kształtu okien, wg mnie nie może to być wolna amerykanka - jak sie komu podoba. Wymieniane okna wielkością i kształtem nie mogą zbytnio odbiegać od wszystkich okien w bloku - chodzi o estetykę pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do Polaka Odnosie wodomierzy zapraszam do meilowej rozmowy karol_44_44@tlen.pl Może wspólnie cos wymyslimy , przynajmniej wymienimy sie swymi spostrzeżeniami. pozdrwiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
OOOOOO!! Ja także jestem zainteresowana sprawą wody... Mam specyficzną sytuację, która nie daje mi spokoju. Jednym słowem czuję się "naciągana". Czy pochwalicie się póżniej do czego "doszliście"?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Karolu, nic nie wymyslimy poniewaz SM rzuca koszty do wspolnego koszyka.Wszelkiego rodzju ubytki sa rozliczane na bydynki np.4 postawione na dzilce 1 ha rozliczane sa wspolnie. Mieszkaja rozni ludzie ,ktotym nie przeszkadza cieknacy kran.To jest zuzycie wody w jednym bloku. ,ktory ma licznik glowny.Tego dowiedzialem w SM. I zuzycie wody rozliczane sa wg wskazan licznika glownego bez uwzdlednienia licznikow domowych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Karolu, nic nie wymyslimy poniewaz SM rzuca koszty do wspolnego koszyka.Wszelkiego rodzju ubytki sa rozliczane na bydynki np.4 postawione na dzilce 1 ha rozliczane sa wspolnie. Mieszkaja rozni ludzie ,ktotym nie przeszkadza cieknacy kran.To jest zuzycie wody w jednym bloku. ,ktory ma licznik glowny.Tego dowiedzialem w SM. I zuzycie wody rozliczane sa wg wskazan licznika glownego bez uwzdlednienia licznikow domowych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...